O WOSKACH NATURALNYCH

Nasze świece zapachowe tworzymy w całości ręcznie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. W naszej pracowni wykorzystujemy tylko naturalne woski pozyskiwane z kontrolowanych upraw oraz z lokalnych gospodarstw pszczelarskich.

Do każdej świecy podchodzimy jak do małego działa sztuki starając się aby efekt końcowy był idealnym połączeniem starannie dobranej kompozycji zapachowej oraz minimalistycznego designu, kierując się zasadą „...mniej znaczy więcej...”. 

WOSK SOJOWY / SOY WAX 
jest naturalnym surowcem produkowanym z doskonale znanej wszystkim soi. Jako surowiec ekologiczny jest biodegradowalny, nie zawiera GMO, szkodliwych pestycydów, herbicydów czy metali ciężkich. Świece sojowe charakteryzują się niską temperaturą palenia co wpływa na długość palenia świecy. Czysty wosk sojowy posiada delikatny kremowy zapach.

WOSK PALMOWY / PALM WAX
jest w pełni naturalnym surowcem otrzymywanym z miazgi owoców palmy olejowej Elaeis guineensis, hodowanej w kontrolowanych uprawach na terenie Indonezji. Wosk ten jest biodegradowalny oraz wolny od: szkodliwych pestycydów, herbicydów, GMO oraz innych chemicznych dodatków. Świece wykonane z wosku palmowego posiadają piękny krystaliczny wzór, przypominający kryształy lodu.

Nasze świece powstają z czystych wosków naturalnych, do których nie dodajemy sztucznych uszlachetniaczy w związku z czym poszczególne świece mogą różnić się między sobą a powierzchnia wosku nie zawsze będzie idealnie gładka…

POZNAJ ZALETY ŚWIEC ZAPACHOWYCH Z WOSKÓW NATURALNYCH

- w przeciwieństwie do świec produkowanych z pochodnych ropy naftowej nie wydzielają szkodliwych substancji w trakcie palenia,

- świece na bazie wosków naturalnych paląc się niemal nie kopcą, 

- są wydajne, czas palenia świec wykonanych z wosku naturalnego jest o połowę dłuższy niż świecy parafinowej o takiej samej gramaturze i wymiarze knota, 

- świece zapachowe powstające w naszej pracowni posiadają naturalne bawełniane, niebielone knoty, wolne od ołowiu i substancji chemicznych oraz naturalne knoty drewniane, które skwierczą delikatnie w czasie palenia,

- starannie dobieramy wszystkich dostawców tak aby mieć pewność, że nasze świece spełnią Wasze oczekiwania, 

- składniki z których powstają nasze świece nie są testowane na zwierzętach, woski oraz certyfikowane olejki zapachowe dostarczają wyłącznie firmy, nietestujące swoich produktów na zwierzętach.

ABY W PEŁNI CIESZYĆ SIĘ ZALETAMI NASZYCH ŚWIEC ZAPACHOWYCH NALEŻY PRZESTRZEGAĆ KILKU ZASAD…

- minimalny czas palenia świec wykonanych z naturalnych wosków to ok 2 godziny. Jednorazowo świeca powinna palić się tak długo, aż stopiony wosk pokryje jej całą powierzchnię, pozwoli to uniknąć wypalania się wąskiego otworu w bryle wosku (tzw. efekt tunelowania) co jest charakterystycznym zjawiskiem w przypadku zastosowania naturalnych wosków bez chemicznych uszlachetniaczy.

- przycinaj każdorazowo wypalony knot do długości ok 2-3mm, zapobiegniesz w ten sposób kopceniu świecy oraz ewentualnym zabrudzeniom wosku.

Zastosowanie tych dwóch prostych zasad pozwoli cieszyć się długo z naszych naturalnych świec zapachowych.